Hamilelikte 2. hafta


   Adetinizin başlangıç gününden itibaren 7-14 günleri arasındaki olan dönem hamileliğinizin ikinci haftası olarak bilinmektedir. bu dönemde embriyo oluşmamış olsa da oluşacak olan emriyonun yumurtası olgunlaşmaya ve kendisini hamilelik için hazırlamaya başlamıştır. bu yumurta hazır olunca döllenmek için oluştuğu taraftaki tüpe kendisini atacaktır.

  Hamile kalma olasılığı yüksek zamanlar

  Yumurtlama (ovulasyon) zamanları her kadın için farklıdır. bu yüzden adet olduğunuz günden itibaren sayarak bu günden 14 çıkarmanız size yumurtlama tarihini verecektir. Mesela 28 günde bir adet gören kadının yumurtlama zamanı (28-14=14) adet tarihinden itibaren 14. gündür. 2 gün öncesi ve 2 gün sonrasını da ele alarak hamile kalma ihtimali en yüksek olan zaman 12-16 günler arasıdır.

  Bayan doktorunun tavsiyesi

 Yazılan tarihler arasında hamilelik oluşmazsa kişi kendisi veya eşi ile ilgili hemen endişeye kapılmamalıdır. Çünkü sağlıklı bireylerin yalnızca %20 si bu tarihlerde cinsellik yaşayarak kesin bir gebelik dönemine başlamıştır. Hamilelik için bazen psikolojik sebeplerde etkili olabilir ve kişi o ay hamilelik yaşamayabilir. bu durumda tek yapılması gereken şey ben yine hamile kalamadım endişesini bir kenara koyup kafanızı rahatlatmaktır. Unutmayın sizin endişeniz eşinize yansır ve hiç yoktan tatsızlıklar yaşayabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=YUpFJOwSiQ8

0 yorum :

Yorum Gönder