Nasıl Daha Mutlu Olabiliriz?

 
Nasıl Daha Mutlu Olabiliriz?

Kadınlar ruh hali en çok değişen varlıklardır. Hem hormonal hem de çevresel etmenler yüzünden bir günümüz diğer günümüzü tutmayabilir. Bu bizim dengesiz varlıklar olduğumuz anlamına gelmez. bilakis narin bir bedenin verdiği savaşın dışa vurumudur. Bunu çevremizin iyi anlaması gerekir. Ancak bugün şunu yaşadım diyip de kendimizi daha da kasvetin içinde bulabiliriz bu tamamen bizim elimizde olan bir şeydir. Şunu unutmayın ki bir çok hastalık stresten meydana gelir ve streslenmemek de sizin elinizde.
   Bazen bu umursamaz insanlar nasıl böyle olabiliyor diye hayıflanabilirsiniz. Şöyle bir bakın ki genellikle en sağlıklı kişilerde onlardır. hatta gözlemlerseniz çevrenizde en hasta olan kişilerin genellikle hiç bir şeyi unutmayıp sürekli kafalarına takan ve sürekli kendi kendini yiyip bitiren insanlar olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden yol yakınken kendinize dur demelisiniz. Sağlığınız olmadan bir bardak su alamazsınız ve hayat öyle acıdır ki o bir bardağı getiren bile olmayabilir.


   Daha mutlu olmak için yapılması gerekenler:

  • Öncelikle derin bir nefes alın ve hala böyle bir nefes alacak sağlığınız olduğuna şükredin. 
  • Sizin yaşantınızı yaşamayı hayal edenler olduğunu unutmayın. Belki de elinizdekiler başkalarının ulaşmak için dua ettikleridir.
  • O bunu yaptı şu şunu dedi demeyi bırakın. Unutun. Affedin gitsin. Evet unutmak zor. Ama en sağlıklı olanı da bu.
  • Gülümsetecek bir anınızı düşünün. 
  • Şuan sizi en huzurlu hissettirecek yerde olduğunuzu hayal edin örneğin bir deniz kenarı.  
                                          Gece ise yıldızlara bakmaya ne dersiniz?
                               Her zaman gece yaşanmaz bu gecenin bir de sabahı vardır.0 yorum :

Yorum Gönder