Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


   Biz kadınlar güzelliğimize önem veriyoruz. Bu bizim doğamızda var. Örneğin bize sunulacak en iyi iltifatlardan biri aa ne kadar hoş görünüyorsun yoksa sen kilo mu verdin ( tabi kilo probleminiz varsa:)

   Bu yüzden saçlarımızda oldukça önemli çünkü bir yüz ne kadar güzel olursa olsun kötü boyanmış ya da kirli görünen bir saç o tüm güzelliği kırılan elmas misali tuz buz edebilir.
   Öncelikle kendimizi iyi tanımalıyız ten rengimizi iyi bilirsek hangi rengin daha çok yakışacağına dair bir fikir oluşabilir.
Saç Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Saç-Ten Uyumu:


  • Kızıl Saç: Bayanların kullanırken en rahat ettiği saç renklerinden biridir. Çünkü buğday teni parlak, esmer teni dikkat çekici gösterir. Beyaz tene de oldukça yakışan bu saç rengi bazen beyaz tenlilerin tabiri caizse ölü benizli görünmesine sebep olur. Bu yüzden bembeyaz bir tene sahipseniz bu rengi kullanmadan önce bir düşünün.
  • Sarı Saç: Beyaz tenlilere en çok yakışan ve makyaj olduğunda daha da ön plana çıkan bu renk hem frapan bir kadın görünümü verir hem de yaşınızı biraz büyütebilir. Henüz 20 li yaşlardaysanız bu saçı kullanma fikrini biraz ileri bir zamana atabilirsiniz. bu saç rengi buğday tenli bayanlara da yakışsa da teninizle aynı renkte görünme olasılığına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sizi olduca itici yapabilir. Esmer bir tene sahipseniz çokça makyajlı gezmenizi öneririm. Çünkü bir saç tenle ne kadar uyumsuz olursa o kadar nahoş bir görüntü sunar. En azından eşiniz eve gelmeden bir göz kalemi bir ruj tüm günün yorgunluğunu kapatacak ve hoş bir görüntü sunacaktır
  • Siyah Saç: Son günlerin modası haline gelen kömür gibi siyah saçlar doğal ve dikkat çekici görünüyor. tabi yıkanmaktan lacivert ya da gri renk almış saçlar bunun dışında. hemen hemen her renk tene uyumlu olan bu saç rengi kullanım açısından da oldukça kolay çünkü gözünüz hangi renk olursa olsun direk gözlere odaklanmayı sağlıyor.
  • Karmaşık Renkler: Özellikle ergenlikte en çok istenen mavi, pembe cırtlak sarı ya da yeşil gibi renkler dikkat çekmeyi ve ilgi odağı olmayı sevenler için iyi bir karar 

0 yorum :

Yorum Gönder