Sivilcelere İçten Temizlik

Sivilcelere İçten Temizlik


  • Ayçekirdeği: Yağlı olan bu yiyecek yemesi ne kadar da zevkli olsa da malesef sivilceleri arttırıyor.
  • Domates
  • Sarımsak: Evet bilinenin aksine sarımsak sivilceleri gözle görünür şekilde arttırıyor. Normalde çok güçlü bir antibiyotik olmasına rağmen sivilceyi arttırma özelliği mevcut.
Ne yapmalı?

Canınız çekirdek yemek istiyorsa kabak çekirdeği yemenizde fayda var. çünkü kabak çekirdeğinin sivilceleri azaltma gibi bir özelliği var.
Domates yemeyi en aza indirebilirsiniz. Özellikle kış aylarında çoğu hormonlu ve sağlıksız olan domatesleri tüketmeniz sivilce bir yana dursun zaten sağlığınıza pek de faydalı olduğu söylenemez.
Ayrıca stresten uzak bir yaşantıda sivilcelerinizde azalmaya sebep olabilir
Maydanoz suyunu limonla içtinizde (yaklaşık 7-8 dal maydanoz ve 1 tam limonun suyunu karıştırıp mikserden geçirin ve suyunu içip tortusunu yiyebilirsiniz. Aç karnına yenmelidir.)
Karaciğeri temizleyen bu sağlık kürü sivilvelerinize içten temizlik olacaktır. Ayrıca karaciğer temizlendiğinde uykunuzu almış olarak uyanacaksınız.
Kadınlarda regl dönemlerinde sivilcelenme olabilir. Bu hormonal değişimin olduğu dönemde sivilcelenmek pek doğaldır. Maydanozu bu dönemde kullanmanızı önermeyiz. Çünkü regl kanamanızı arttırabilir.

0 yorum :

Yorum Gönder