Çalışan Annelere Tavsiyeler

Çalışan Annelere Tavsiyeler

Anne olmak başlı başına sorumluluktur. Buna ek olarak bir de evin masrafını omuzlamak adına iş hayatına adım atınca kadın, iyice yoğunlaşıyor hayat. Ancak şu da bir gerçek ki insanın para kazanması ve maddi gücünü elinde bulundurması kadar güzel bir şey yoktur hayatta.

Bunun için ki bulunduğumuz şartları en iyi hale getirmeye çalışmalıyız.

İlk olarak Anne olduğumuzu asla unutmamalıyız. Eğer siz yavrunuza sevgi veremiyor ve onu annesi hayattayken öksüz bırakıyorsanız kazandığınız paranın bir önemi kalmaz.

İşten geldiniz yeterince yorgunsunuz ev işi yapmanız gerek çünkü siz ayrıca evin hanımısınız ve yuvayı dişi kuş yapar mantığıyle bir yandan ev işlerine koyuldunuz.
Bunu yaparken çocuğunuzu yanınıza çağırın.
Anlatmasını sağlayın. Size güvensin. Güvensin ki başı derde düştüğünde kendisine faydadan çok zararı olacak kişilere koşmasın.
Siz de anlatın. Onun sizi anlayıp size fikirler vermesini sağlayın ki önemli olduğunu hissetsin.
Zaten yorgunum bir de çocuk çenesi çekecek hiç halim yok demeyin Bu aranızda uçurumlae açar.

Ev işlerinde pratik olmaya çalışın. Pratik ve hızlı olursanız ailenize ve kendinize daha fazla zaman ayırabileceğınızı unutmayın.
Yemek işini pratik hale getiren en güzel şey buzluğa yemek atmaktır. Buzluğa atılacak uygunlukta bir yemek yaptığınızda mutlaka biraz fazla yapın ki hazırda bir yemeğiniz daha olsun.
Pratik ve yer kaplamayan elektrikli süpürgeler mevcut. Fiyatları da oldukça uygun. Bunu mutlaka hemen ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun ki ev süpürmek karşınıza ayrı bir iş olarak çıkmasın.

Ev işlerini asla biriktirmeyin. Kendinize ufak zaman parçaları ayırın mesela kahvaltı için çay suyu koydunuz ve bulaşık makinesi boşaltılacak ve kaplık da temiz kaplar kurumuş kaldırılmayı bekliyor. Bunu zaman kaybetmeden hemen yapın. Suyun kaynama zamanıyla yarışır gibi bunu yaptığınızda bu iş hem eğlenceli bir hal alacak hem de akşam çıkacak bulaşıklar için pratik temizlik imkanı sunacaktır.

Kesinlikle şunu unutmayın : Aileniz için çalışıyorsunuz ve ailenize zaman ayırmıyorsanız yorgunluktan yüzünüz gülmüyorsa çalıştığınızın bir manası olmaz. Bu yüzden gülümsemeyi unutmayın.
0 yorum :

Yorum Gönder