Hayat Sizi Kaça Böldü?


Geçmişe dönüp şöyle bir bakın. Gördüğünüz görüntü bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçtiğinde hangi görüntü yaşamınıza hakim?
1.
Hayat Sizi Kaça Böldü?

2.

Hayat Sizi Kaça Böldü?

3.

Hayat Sizi Kaça Böldü?

4.

Hayat Sizi Kaça Böldü?

1. Resim:

Hayat size biraz torpil mi geçmiş yoksa çok mu gamsızsınız bilemedik. Ama şunu şöyleyelim ki halinize şükredeceğiniz varlıklarınızı liste yapsanız ansiklopedi olur. İçinizden " yok artık asıl dertlerimi sıralasam ansiklopedi olur" diyişinizi duyar gibiyiz. Ama diğer insanlara bakarak hayatınız biraz daha kolay geçmiş ya da siz hayatla baş etmeyi çok iyi başarmış birisiniz. Ne diyelim Allah mutluluğunuzu arttırsın.

2. Resim:

Sizin hayatınız savaşmakla geçmiş. Yaşamınız boyunca hep  çabalamışsınız hatta en yorgun düştüğünüz anlarda bile. Hayatınızı simgeleyen şey ise güç olmuş. Bu zorlu hayat yolunda ayağınıza çelmeler de takmışlar kırmızı halılar da sermişler. Ancak siz öyle bir duruş sergilemişsiniz ki Ne hayatın süsüne aldanmışsınız ne de eziyetlerine yorulmuşsunuz. Size tavsiyemiz, tecrübelerinizi birilerine de anlatın da başkaları da faydalansın.

3. Resim:

Siz hayatın her tadını her acısını tatmış birisiniz. Bazen başınızı duvarlara da vursanız dik durmayı hep başarmışsınız. Size bu dik duruş biraz durgunluk katmışsa da bazen içinizden bir çocuk aniden fırlayıvermiş. Evet unutmak zor ama şunu da bilmelisiniz ki hayat çok kısa biraz hayatın tadını çıkarın.

4. Resim:

Pişmanlıklar, öfkeler sanki tüm bu dramatik hisler sizin yaşantınızda birleşmiş gibi. Yaşadıklarınız için etrafınızdakileri suçlamayı artık bir kenara bırakmaya ne dersiniz? Belki de sizin tercihlerinizdir tüm bu olanlar. Size tavsiyemiz geçmişte talkılıp kalmamanız. Belki  farkında değilsiniz ama dünü düşünmenizden dolayı yarınlarınız geçiyor.

0 yorum :

Yorum Gönder